Bizi Takip edin:

Pharmactive İlaç ve Sanayi Tic. A.Ş.

Pharmactive İlaç ve Sanayi Tic. A.Ş.

Firma hakkında kısa bilgi

 “Ne Mutlu Bir Derde Derman Olana” anlayışıyla 2010 yılında kurulan Pharmactive İlaç, 200 milyon dolarlık bir yatırımla Avrupa’nın sayılı ilaç üretim tesislerinden birisidir. 108 bin m2 alan üzerine kurulu Çerkezköy’de bulunan, Avrupa GMP sertifikalı fabrikamız sıvı, yarı katı ve katı hatlarda 330 milyon kutu ilaç üretim kapasitesine sahiptir. Faaliyetinin henüz birinci yılında, Avrupa’nın en saygın otoritelerinden biri olan BfArM tarafından verilen Avrupa GMP sertifikasını alan Pharmactive, Mayıs 2017 tarihinde bu sertifikasını yenilemeye hak kazanmıştır.

Pharmactive modern tesislerinde 3.200 m2’lik Ar-Ge merkezi ile, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı 9. ilaç Ar-Ge merkezidir. Geniş ürün yelpazesi ile, hem yurtiçinde hem de yurtdışı pazarlarda büyüyen Pharmactive İlaç, esnek üretim kabiliyeti ve yüksek üretim kapasitesi sayesinde Abbott, Astra Zeneca, GlaxoSmithKline, Reckitt Benckiser, Chiesi, Sandoz gibi global ilaç firmalarının Türkiye’deki üretim ortağıdır. Pharmactive, 2016 yılında Kore Biyoteknoloji firması olan Polus ile yapılan anlaşma ile birlikte, yaptığı yatırımlara biyoteknoloji alanını da eklemiştir. Bu yatırımla birlikte ilk üretim tesisi Kore’de faaliyete geçtikten sonra, ikinci tesis 2019 yılında Türkiye’de inşa edilecektir. Bu işbirliği çerçevesinde Pharmactive, biyoteknoloji alanında geliştirilen ürünlerin 34 ülkede satış haklarına münhasıran sahip olacaktır.

Kurucularının ilaç sektöründeki 30 yılı aşkın tecrübesi, sermaye ötesi değerleri ve iddialı hedefleri ile ülkemizin en büyük eşdeğer ilaç firmalarından birisi olma yolunda emin adımlarla yürüyen Pharmactive, yüksek kalitede ilacı uygun maliyetlerle üreterek, gerek Türkiye gerekse dünyadaki hastalara umut olmaya devam etmektedir.

Adres
Mahmutbey Mahallesi Dilmenler Caddesi No: 19/3 Aslanoba Plaza, 34218 Bağcılar/İstanbul
Firma Telefon
Firma e-mail
Website