Bizi Takip edin:

Mustafa Nevzat İlaç Sanayi A.Ş.

Mustafa Nevzat İlaç Sanayi A.Ş.

Firma hakkında kısa bilgi

1923’te Üsküdar, İhsaniye’de Mustafa Nevzat Laboratuvarı adı altında kurulan Mustafa Nevzat İlaç  Türkiye’nin en köklü ilaç firmalarından biridir. Mustafa Nevzat İlaç, Türk ilaç sanayiinde pek çok “ilk”e imza atmış ve ulusal ilaç endüstrisinin gelişimine katkıda bulunmuş öncü bir firmadır. Bugün yaklaşık 1000 kişilik uzman kadrosu ve EU/MHRA, Saudi FDA gibi uluslararası otoriteler tarafından onaylanmış hammadde üretim dahil tüm üretim tesisleri ile ilaç sektöründe 94 yıllık bir deneyime sahip Türkiye’nin önde gelen mamul ilaç ve ilaç hammaddesi üreticileri arasında yer almaktadır. Mustafa Nevzat İlaç’ın organizasyon yapısı; genel müdürlük ve merkez ofis, hammadde ve bitmiş ürün üretim tesisleri ile saha teşkilatından oluşmaktadır.

Hammadde üretim tesislerindeki bağımsız dört ayrı üretim ünitesinde, penisilin grubu ilaç etkin maddeleri, makrolid grubu ilaç etkin maddeleri ile etodolak, granisetron, zoledronik asit, rokuronyum bromür, aripiprazol, monosodyum ibandronat monohidrat, gemsitabin HCI, deksketoprofen trometamol ve imatinib mesilat etkin maddeleri üretilmektedir. Mamul farmasötik preparatların üretildiği bağımsız tesislerinden birinde antibiyotikler, kortikosteroidler, kardiyovasküler ajanlar, antienflamatuar ajanlar, gastrointestinal ajanlar, antidiabetik ajanlar, santral sinir sistemi preparatları ve diğer tedavi gruplarındaki ajanlar üretilmektedir. İkinci bitmiş ürün tesisi olan Enjektabl Onkolitik Ürünler Tesisi 2009 yılı başında hizmete girmiştir. Bu tesiste likit ve liyofilize flakon dozaj şekilleri üretilmektedir.

Dünya standartlarındaki “Güncel İyi Üretim Uygulamaları (Cgmp)” ve “Güncel İyi Laboratuvar Uygulamaları (Cglp)” kurallarına uygunluk içinde, sürekli eğitim, bilgi birikimi ve modern teknoloji ile üretilen ilaçlar yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da birçok ülkede insan sağlığının hizmetine sunulmaktadır.

Mustafa Nevzat İlaç’ın ilaç portföyünde yer alan tedavi grupları; Sistemik Anti-İnfektifler, Kardiyovasküler Sistem, Kas-İskelet Sistemi, Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Kortikosteroidler, Onkoloji, Hematoloji, Santral Sinir Sistemi, Dermatoloji (Diğer) ve İmmunomodülatörler’dir.

12 Haziran 2012 itibarıyla Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş., Amgen İlaç Ticaret Ltd. Şirketi tarafından satın alınmıştır. Bu satın almanın Mustafa Nevzat İlaç’ın farmakovijilans faaliyetleri üzerine bir etkisi olmamıştır. Halihazırda yürütülen farmakovijilans faaliyetleri sürdürülmektedir.

Adres
Çobançeşme Mah. Sanayi Cad. No:13, 34196 İstanbul
Firma Telefon
Firma e-mail
Website

İlgili Kişi

İsim
Ayla Kurtuluş
Pozisyon
Telefon
+90 212 454 76 00
e-mail
aylak@amgen.com