Bizi Takip edin:

CinnaGen İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.

CinnaGen İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Firma hakkında kısa bilgi

CinnaGen İlaç San.ve Tic.A.Ş Türkiye’de biyobenzer ürünler üretmek ve Avrupa’da dahil tüm dünyaya biyobenzer ürünler ihraç etmek amacıyla Kasım 2016 tarihinde kurulmuştur. Firma Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde kendi öz kaynaklarıyla 30 Milyon Avro’ya kurduğu fabrikasını Haziran 2019 tarihinde açmış, Şubat 2020 tarihinde biyoteknolojik ilaç üretimi, Aralık 2020 tarihinde ise hücreden başlayarak adenovirüs vektör bazlı aşı üretimi için GMP sertifikalarını almıştır.

Ürün portföyü arasında kanser tedavisinde, multiple skleroz tedavisinde, kan hastalıkları tedavisinde, romatizma ve metabolik rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar bulunmakta olup bu ilaçların bir kısmının Teknoloji Transferleri  firmanın fabrikasına yapılmaya başlanmıştır.

CinnaGen İlaç global  bir firma olma hedefi ile yola çıkmış ve üretimleri yüksek teknoloji gerektiren  biyoteknoloji ürünlerin ihracatını gerçekleştirmek için stratejik dış pazarlarda ciddi atılımlar atarak distribütörlük anlaşmaları yapmış bulunmaktadır.  

Adres
Barbaros Mah. Al Zambak Sok. Varyap Meridian Sitesi A Blok Grand Tower Kat:7 D:76, 34756 Ataşehir/İstanbul
Firma Telefon
Firma e-mail
Website