Bizi Takip edin:

Ali Raif İlaç Sanayi A.Ş.

Ali Raif İlaç Sanayi A.Ş.

Firma hakkında kısa bilgi

Ali Raif İlaç Sanayi’nin temelleri 1928 yılında Ali Raif ve Şeriki adıyla atılmış ve 1963 yılından itibaren Muzaffer Turhan tarafından ilaç sanayinde faaliyet gösterecek şekilde yeniden organize olmuştur.

Kardiyovasküler, diyabet, gastrointestinal sistem, analjezik antienflamatuar, antigribal, antiviral, antihistaminik, merkezi sinir sistemi ve transplantasyon gibi terapötik alanlarda beşeri ürünler, tatlandırıcı, takviye edici gıda ve tıbbi cihaz ürünleri gibi bir çok tedavi alanında hizmet vermektedir. Bugün 195 farklı farmasötik formdaki ürün çeşidi ve kaliteli ilaç üretimi ile 55 yıldır Türk İlaç Sanayi’ne hizmet etmekte ve global firmalarla işbirliğini devam ettirmektedir.

Ali Raif İlaç «Yaşama Değer Katar» misyonu ile çalışanlarına, müşterilerine ve ortaklarına her zaman daha iyisini sunmayı amaçlamaktadır. Hem ülkemizde, hem de dünyada ulaşabildiği ülkelerde ilaç erişimini kolaylaştırmak adına, Ali Raif, hem insan kaynağını hem de üretim kaynaklarını artırmakta, geliştirmekte ve sürekli yatırımlarla desteklemektedir. İstanbul İkitelli Üretim Tesisleri, 4. Levent Merkez Ofisi ve Türkiye genelinde 10 bölge ofisinde güçlü çalışan kadrosuyla ithalat, ihracat üretim, yurtiçi tanıtım ve pazarlama faaliyetlerini yürütmektedir. Ali Raif İlaç, eşdeğer ilaç ruhsatlandırma, üretim ve pazarlamasına başladıktan sonra, ihracat olanakları da buna paralel olarak gelişmeye başlamıştır. Azerbaycan ve Gürcistan ile başladığı ihracat faaliyetleri 2003 yılında AB ülkeleri ile devam etmiş, 2005 yılından itibaren önemli bir ivme kazanmıştır.

Sosyal ve çevresel sorumluluklarının bilincinde bir kurum olarak bu sorumluluklarını sürdürmek ve geliştirmek amacıyla, 2010 yılında Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzalayarak evrensel ilkeler çerçevesinde sözleşmede yer alan İnsan Hakları, Çalışma Standartları, Çevre Yönetimi ve Yolsuzlukla Mücadele konularındaki 10 temel ilkeye destek vermektedir.

Ali Raif’in yıllardır araştırma ve geliştirme faaliyetleri yürüten Ar-Ge departmanı, 12 Ocak 2017 tarihinde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı (BSTB) onaylı Ar-Ge Merkezi olmaya hak kazanmıştır.

Türk ilaç pazarında kutu ve ciro sıralamasında ilk 20 firmanın içinde olan Ali Raif İlaç, geçen 55 yıllık sürede, her zaman etik çalışma ve paydaşlarına güven veren yaklaşımı bir standart olarak benimsemiştir.  Yaşama Değer Katan misyonu ile Ali Raif İlaç, sektörün önde gelen oyuncularından birisi olmaya devam etmekte, yeni ürün portföyü ve yerelleşme kapsamında üretim hacmini büyüterek geleceği inşa etmeyi sürdürmektedir.

Adres
Yeşilce Mahallesi Doğa Sokak No:4 34418 Kağıthane / İstanbul
Firma Telefon
Firma e-mail
Website